Karlovy Vary mají nové minibusy
22. 9. 2020
Z našich zakázek

Karlovy Vary mají nové minibusy

5 nových nízkopodlažních minibusů s pohonem na CNG pro Dopravní podnik Karlovy Vary. Cestující jistě ocení klimatizaci, USB porty pro mobilní telefony a obrazovky s grafikou zastávek.

Dopravní podnik Karlovy Vary může díky získání finančních prostředků z dotačního titulu Integrovaný plán rozvoje území (IPRÚ) ve výši 85 % v letošním roce zařadit do provozu nové nízkopodlažní autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Jedná se celkem o 5 nových minibusů o délce 8 metrů od společnosti Dekstra Bus s označením LF 38 CNG.

Minibusy od společnosti Dekstra Bus  budou jezdit na MHD v Karlových Varech a Ostrově.

DPKV provozuje celkem 93 vozů pro zajištění městských hromadných doprav v Karlových Varech a Ostrově, dále provozuje meziměstskou, dálkovou a zájezdovou dopravu. Letošní obnovou vozového parku tak DPKV pokračuje ve 100% obsluze MHD nízkopodlažními autobusy.

Předání a prohlídky nových vozidel se zúčastnila i primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová. „Jsou to úžasná auta, designově i funkčně. Věřím, že pro karlovaráky i návštěvníky bude radost jimi jezdit. Minibusy se skvěle hodí do úzkých ulic centra, projedou i tam, kde mají klasické velké vozy problém se vejít,“ ocenila.

Nové vozy přinesou cestujícím několik příjemných technických řešení, které usnadní cestování. Patří sem pohodlí při nástupu díky nízkopodlažnímu vstupu, společně s dalším snížením nástupní plochy v zastávce. Uvnitř vozu cestující jistě ocení obrazovku s grafikou zastávek, klimatizaci nebo například porty USB. Vozidla jsou rovněž vybavena kamerovým systémem a automatickým počítáním cestujících.

Nenašli jste, co jste potřebovali?

Zkuste nás kontaktovat, vynasnažíme se pomoci.

Ivo Soudek

obchod a poprodejní služby

ivo.soudek@dekstrabus.cz

Napište nám vaše požadavky nebo si s námi domluvte schůzku.

Nezávazná poptávka